AKTUALNOŚCI

2013-01-29: Wystawa „Świat Wielkiego Futbolu” na Stadionie Narodowym.

 

STADION NARODOWY – NASZE MIEJSCE


Wystawa „Świat Wielkiego Futbolu” na Stadionie Narodowym


Od 2 lutego na Stadionie Narodowym będzie można oglądać tak unikalne eksponaty, jak na przykład jedna z najcenniejszych, oryginalnych kolekcji koszulek reprezentacji Brazylii. Wystawa opowiada historię światowego futbolu, której elementy przez lata kolekcjonowane były przez legendę polskiego dziennikarstwa sportowego - Stefana Szczepłka. Na wystawie zobaczymy także zestaw pamiątek PZPN oraz eksponaty związane z reprezentacjami i klubami ze wszystkich kontynentów (no, może z wyjątkiem Antarktydy :) ).


Ponad 1 000 piłkarskich skarbów na Stadionie Narodowym


Wystawa „Świat Wielkiego Futbolu” to ponad 1 000 przedmiotów – unikatowych koszulek, piłek, butów, historycznych proporców, pucharów, archiwalnych zdjęć i plakatów – dokumentujących historię piłki nożnej. Tylko tutaj będzie można zobaczyć najcenniejsze eksponaty z całego globu, takie jak na przykład:

 

- koszulka Reszty Świata, pochodząca z meczu pożegnalnego najwybitniejszego bramkarza wszechczasów Lwa Jaszyna,

 

- oryginalny trykot FC Barcelony z podpisami najbardziej utytułowanych zawodników w historii futbolu,

 

- oraz tak nietypowe jak buty Karima Benzemy, rozdarte podczas starcia z Jerzym Dudkiem,

 

- i wiele, wiele innych.

 

Wśród pamiątek znajdą się także eksponaty dokumentujące dokonania polskiej piłki, wśród nich m.in. wyjątkowa kolekcja koszulek naszego najwybitniejszego piłkarza, Kazimierza Deyny, szczęśliwy płaszcz Jerzego Engela, w którym poprowadził naszą kadrę na Mundial w Korei i Japonii, czy odnaleziona po osiemdziesięciu latach oryginalna plakieta z meczu Polska-Szwecja.

 

Wystawa dla wszystkich i z dobrą ceną


Wystawa „Świat Wielkiego Futbolu” będzie dostępna dla zwiedzających od 2 lutego 2013 roku w Galerii Stadionu Narodowego - obok recepcji. Bilet ulgowy będzie kosztował 10 złotych, natomiast normalny 15 złotych. Przewidziane są specjalne wejściówki rodzinne, w ramach których wstęp na wystawę kosztuje 30 złotych dla czteroosobowej rodziny oraz bilety grupowe po 10 złotych dla każdego zwiedzającego. Dostępne będą również łączone wejściówki umożliwiające zwiedzenie wystawy oraz Stadionu Narodowego, a także specjalna oferta na zwiedzanie wystawy wraz ze Stefanem Szczepłkiem. Wystawa dostępna będzie 6 dni w tygodniu - od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 19.00. Szczegóły dotyczące cennika i wskazówki dotyczące lokalizacji wystawy dostępne są na stronie www.stadionnarodowy.org.plLunch ze smakiem i legendą – dodatkowe atrakcje.


Unikalną możliwość wysłuchania historii światowej piłki nożnej zagwarantuje wspólny dwugodzinny lunch i dyskusja z kuratorem wystawy - Stefanem Szczepłkiem. Legendarny polski dziennikarz sportowy, będący autorem niezliczonych anegdot i piłkarskich wspomnień, opisze historie wyjątkowych eksponatów zgromadzonych na piłkarskiej wystawie. Przypomni wydarzenia związane z piłkarską reprezentacją Polski i Stadionem Narodowym, opowie o futbolu w Europie, przybliży historię futbolu Ameryki Południowej, a także odpowie na wszystkie pytania gości.  Możliwość wspólnego lunchu przewidziana jest na weekendy drugiej połowy lutego, w godzinach 12.00-14.00.

 

Lunche ze Stefanem Szczepłkiem będą odbywały się dokładnie 16, 17, 23 i 24 lutego w Sali Kinowej i Strefie Zawodniczej. Jednorazowo na lunchu możemy gościć do 150 osób. Cena lunchu wynosi: 110 zł. Wszystkie szczegóły dotyczące możliwości rezerwacji - w najbliższym czasie na stronie internetowej.

 

Na stadion całą rodziną


Podczas wystawy „Świat Wielkiego Futbolu” specjalne atrakcje będą czekać nie tylko na dorosłych, ale też na najmłodszych fanów piłki. Dla dzieci przygotowano strefę niezwykle popularnych kart kolekcjonerskich z wizerunkami najsłynniejszych piłkarzy, stanowiska do gry na konsolach oraz piłkarzyki.

 

Stadion Narodowy - Nasze Miejsce


Wystawa „Świat Wielkiego Futbolu” jest pierwszym z cyklu działań prowadzonych pod hasłem „Stadion Narodowy - Nasze Miejsce”. Celem akcji jest sprawienie, by stadion był atrakcyjnym miejscem przede wszystkim dla rodzin i dzieci, które chciałby spędzać tu swój wolny czas. Gości wystawy swoją pomocą i wiedzą na temat eksponatów wspierać będą także wolontariusze. W ramach projektu oprócz wystawy piłkarskiej, przygotowano również szereg innych propozycji. Lada moment zaprezentowany zostanie także nowy program profilowanych wycieczek, dostosowanych do zainteresowań różnych odbiorców, obejmujący np. Trasę Kibica czy Trasę Piłkarza.  

 

- Chcemy aby Stadion Narodowy był, zgodnie ze swoją nazwą, dostępny dla wszystkich i aby każdy znalazł w jego ofercie coś dla siebie – mówi Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. komunikacji w spółce PL.2012+. – Dlatego właśnie będziemy podejmować szereg działań, by obiekt oprócz funkcji sportowej i konferencyjnej, pełnił również rolę miejsca otwartego i pełnego atrakcji dla wszystkich.  Stadion musi żyć tym, czym żyje miasto, czym żyją jego mieszkańcy, czego poszukują przyjeżdżający do Warszawy turyści. Wystawa ”Świat Wielkiego Futbolu, to pierwsza z wielu propozycji, które sprawią, że Stadion Narodowy rzeczywiście będzie „naszym miejscem” – codziennie przez cały rok.

 

Dodatkowych informacji udziela:


Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. komunikacji PL.2012+


mikolaj.piotrowski@2012plus.pl, 785 556 771


Twitter: @M_Piotrowski


www.stadionnarodowy.org.pl


www.facebook.com/stadionnarodowyPOWRÓT

KONTAKT

 

Bądźmy w kontakcie!


Jesteśmy do Państwa dyspozycji


od poniedziałku do piątku 

w godzinach 9:00 - 18:00.


(22) 203 64 43

info@stx-jamboree.com

FACEBOOK / YOUTUBE / VIMEO