Unikatowe koszulki i buty, pamiątkowe proporce, instalacje interaktywne oraz inne atrakcje czekały na wielbicieli piłki nożnej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Ekspozycja powstała z myślą o kibicach, oraz tych, którzy wciąż mają przed sobą odkrycie fascynującego świata futbolu. Czynna od 1 marca 2012r., na sto dni przed rozpoczęciem Euro 2012, w dniu meczu Polska – Portugalia na Stadionie Narodowym, Wielka Wystawa Piłkarska, zainteresowała zarówno najmłodszych jak i tych starszych kibiców, a także ich rodziny. Ekspozycja znajdowała się w strefie kibica, na 6. piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i była otwarta do późnej jesieni.

 

Na zwiedzających czekały proporce meczowe, trofea, ponad 100 koszulek piłkarskich, m.in. Karla-Heinza Rummenigge, Christo Stoiczkowa, Juergena Klinsmanna, Zinedine Zidane, Alana Simonsena, Luisa Figo, legendy Realu Francisco Gento i wielu innych. Znajdują się tu także pamiątki udostępnione przez rodzinę Kazimierza Górskiego, trenera Jerzego Engela, buty piłkarskie i piłki z różnych epok.

 

Tradycyjną ekspozycję podczas wystawy uzupełniału atrakcyjne, szczególnie dla młodego widza, nowoczesne formy multimedialne. Były to m.in. konsola Microsoft XBox z kontrolerem ruchu Kinect. Filmy, gry i zabawy dla dzieci oraz wiele innych atrakcji sprawiały, że wystawa była niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny. Uwzględnione w ekspozycji były również ciekawostki mogące zainteresować publiczność wykraczającą poza fanów piłki nożnej.

 

Wystawa była również bogata w walory edukacyjne. Mogliśmy dowiedzieć się dlaczego piłki podczas mundialu w RPA latały szybciej, niż na innych mistrzostwach świata oraz czemu zgrupowania piłkarskie potrafią trwać nawet 18 miesięcy.


Komisarzem Wystawy był wybitny znawca tematyki piłkarskiej w naszym kraju – Stefan Szczepłek.

 

Obecnie wystawa pod nowym tytułem "Świat Wielkiego Futbolu" i uzupełniona o nowe eksponaty znajduje się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Więcej informacji TUTAJ.


KONTAKT

 

Bądźmy w kontakcie!


Jesteśmy do Państwa dyspozycji


od poniedziałku do piątku 

w godzinach 9:00 - 18:00.


(22) 203 64 43

info@stx-jamboree.com

FACEBOOK / YOUTUBE / VIMEO