2013-11-30: Al Di Meola w hołdzie The Beatles - genialny gitarzysta oczarował Warszawę

Główny koncert Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane już za nami. Najnowszy projekt wirtuoza gitary Ala Di Meola poświęcony muzyce The Beatles zgromadził w warszawskiej Sali Kongresowej tłumy wielbicieli słynnej czwórki z Liverpoolu. Koncert „Al Di Meola Plays Beatles and More“, prywatny hołd wielkiego artysty dla jego idoli, był niezwykłym muzycznym przeżyciem. Oczarowana publiczność nagrodziła gitarzystę wielkimi owacjami na stojąco
i dwukrotnymi bisami.


 

Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta


 

Światowej sławy gitarzysta wystąpił 30 listopada w warszawskiej Sali Kongresowej, w której wyjątkowo zagrał w pełnym składzie scenicznym wraz z zespołem wybitnych instrumentalistów oraz z węgierskim kwartetem smyczkowym. Wykonano siedemnaście utworów, w tym zaaranżowane w zaskakujący i nowatorski sposób przez Ala Di Meolę kompozycje The Beatles oraz jego własne. Można usłyszeć było między innymi „Strawberry Fields“, przy zapowiedzi którego artysta wspomniał śmierć Johnna Lennona, „Walrus“ czy „She’s Leaving Home“. Al Di Meola powiedział również, że pierwsze wykonanie utworu „Misterio“ odbyło się przed laty właśnie w Warszawie i niezwykłym przeżyciem jest zagrać go ponownie po latach w tym samym mieście. Dwugodzinny koncert geniusza gitary zakończył się owacjami na stojąco. Po występie artysta spotkał się z fanami, którzy ustawili się w długą kolejkę aby poznać mistrza.

 

Al Di Meola Plays Beatles and More to projekt związany z wydaną niedawno płytą „All Your Life“, nagranej w słynnym studio Abbey Road w Londynie. Płyta oraz koncerty są gitarowym majstersztykiem - utwory The Beatles w specjalnych aranżacjach na gitarę, kilka z nich w zupełnie nowej zaskakującej odsłonie.

 

Zobacz fragment koncertu Al'a Di Meola

 

 

 

Al Di Meola wystąpił jako główna gwiazda w ramach trzeciej edycji Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 2013, na zaproszenie organizatora targów AGORY SA oraz promotora koncertu agencji marketingu muzycznego STX JAMBOREE.

 

Partnerem koncertu jest restauracja Bazyliszek.

 

 


Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
POWRÓT

KONTAKT

 

Bądźmy w kontakcie!


Jesteśmy do Państwa dyspozycji


od poniedziałku do piątku 

w godzinach 9:00 - 18:00.


(22) 203 64 43

info@stx-jamboree.com

FACEBOOK / YOUTUBE / VIMEO

   

IN ENGLISH