W dniach 22-25 marca bieżącego roku Agencja STX JAMBOREE zorganizowała, odbywające się na warszawskim Torwarze zawody jeździeckie Sygnity Toyota World Cup. STX JAMBOREE odpowiedzialna była za kreację i produkcję programu artystycznego, towarzyszącego konkursom sportowym, a także pełną obsługę marketingową i PR-ową wydarzenia. 

 
Czwartą edycję największej imprezy hippicznej w Europie Centralnej poprzedziły dwie konferencje prasowe. Pierwsza z nich odbyła się 20 lutego w warszawskiej restauracji Villa Foksal, druga natomiast na dwa dni przed rozpoczęciem Zawodów, już w samej Hali Torwar. Podczas cieszących się dużym zainteresowaniem wśród mediów konferencji prasowych, dziennikarze mieli okazję zapoznać się z zupełnie nowym programem kulturalno – rozrywkowym Zawodów, a także odebrać identyfikatory upoważniające do wejścia na imprezę. 

 
Zadaniem Agencji STX JAMBOREE było nadanie nowej rangi zawodom jeździeckim poprzez podniesienie poziomu programu artystycznego, towarzyszącego konkursom sportowym. 


Oto, co działo się podczas Sygnity Toyota World Cup 2007:


Przez cztery dni trwania Zawodów w warszawskiej Hali Torwar, tysiące zgromadzonych gości przeżywało ogromne sportowe emocje. Podczas Zawodów odbyło się 14 konkursów – 9 w skokach przez przeszkody, 3 w ujeżdżeniu, 2 w powożeniu zaprzęgami wielokonnymi, a także „Konkursy Nadziei” - w skokach przez przeszkody oraz w ujeżdżeniu i konkursy kuców. 


Czwarta edycja STWC okazała się szczęśliwą dla Polaków – po raz pierwszy w historii Zawodów najważniejszy konkurs, Grand Prix w skokach wygrał Polak. Krzysztof Ludwiczak, bo o nim mowa, pokonując rywali, awansował z trzeciego na pierwsze miejsce klasyfikacji generalnej rozgrywek Ligi Europy Centralnej. Ludwiczak został również zwycięzcą Małej i Dużej Rundy Zawodów. Wygrana na warszawskich zawodach to dla polskiego sporowca przepustka do startu w Finale Pucharu Świata w Las Vegas. Na zawody do Stanów Zjednoczonych pojedzie wraz z dwójką innych Polaków - Jarosławem Skrzyczyńskim i Łukaszem Jończykiem. Po raz pierwszy w historii polskiego jeździectwa w tak prestiżowej imprezie wystartuje tak wielu naszych rodaków.


Niekwestionowaną zwyciężczynią w konkursach ujeżdżenia okazała się Białorusinka Iryna Lis. Na koniu Problesku - 17 letnim trakeńskim wałachu wyhodowanym na Białorusi, wygrała oba międzynarodowe konkursy ujeżdżenia. Dzięki zwycięstwu w Warszawie również ona będzie reprezentować Ligę Europy Centralnej na zawodach w Las Vegas. 

 

Marcowe zawody w Warszawie zakończyły się sukcesem również dla kilku innych sportowców. Odbywający się pierwszego dnia Zawodów, inauguracyjny konkurs finału Pucharu Nadziei w ujeżdżeniu wygrała 16-letnia Aleksandra Piątkowska, dosiadająca 13-letniego ogiera Dacapo 154. Konkurs 2 dwufazowy w skokach przez przeszkody wygrał walczący dzielnie z konkurencją Andrzej Głoskowski. Zwycięzcą ostatniego, czwartkowego konkursu nr 3, okazał się Rosjanin Mikhail Safronow. Bezbłędnie pokonał ustawione na parkurze, wynoszące 140 cm wysokości, przeszkody.

 

Drugiego dnia zawodów, niczym burza przez wszystkie konkursy w skokach szedł polski zawodnik Piotr Sikorski. Po wygraniu piątkowego konkursu nr 5, przesiadłszy się z wałacha o imieniu Mozart na ogiera o proroczym imieniu Prezent, ponownie okazał się najlepszy. Wygrał w finale Pucharu Nadziei – konkursie zwykłym w skokach przez przeszkody na wysokości 135 cm. Sukcesem polskich zawodników zakończyły się oba sobotnie konkursy skoków przez przeszkody na warszawskim Torwarze. W konkursie nr 10 z przeszkodami o wysokości 130-135 cm najlepiej radził sobie jedenastokrotny mistrz Polski Grzegorz Kubiak. Roman Kusz - jeden z najlepszych specjalistów powożenia na świecie, okazał się najlepszym uczestnikiem odbywających się w sobotę zawodów w powożeniu o nagrodę i puchar Farmy Sielanka w Warce. W niedzielne przedpołudnie - ostatniego dnia międzynarodowych zawodów jeździeckich Sygnity Toyota Word Cup w konkursie 12 i 13 w skokach przez przeszkody zwyciężyli kolejno Austriak Peter Englbrecht i Niemiec Philip Schober

 

Oprócz ogromnych sportowych emocji towarzyszących Zawodom, gościom Torwaru nie zabrakło również innych wrażeń, wywołanych programem artystycznym imprezy. Widzowie po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć niezwykły spektakl - „Galę Konną”, reżyserowaną przez Karoliną Wajdę. Piękne konie, przebrani w bajeczne stroje jeźdźcy, oryginalna choreografia i imponująca gra świateł – wszystko to sprawiło, że widzowie z zapartym tchem obejrzeli wieczorne, piątkowe przedstawienie. 

 
Innym, ciekawym punktem programu towarzyszącego Zawodom był pokaz pret a porter oraz haute couture „Moda i Konie”, w którym zaprezentowana została przygotowana specjalnie na tę okazję kolekcja ubrań nawiązujących do jeździectwa. Piękne modelki prezentowały na wybiegu coraz to bardziej wyrafinowane stroje – od eleganckich żakietów i spodni, poprzez zmysłowe stroje cocktailowe, aż po przepiękne suknie wieczorowe. Kulminacyjnym punktem pokazu była amazonka przebrana w suknię ślubną, która zjawiła się na parkurze na zimnokrwistym, szarym Perszeronie. Nad całością pokazu czuwał, zaproszony do współpracy przy jego organizacji, znany choreograf pokazów mody, Jarek Szado

 

Inną, ciekawą atrakcją Zawodów był Pokazowy Mecz Polo, w którym udział wziął między innymi znany eksperta ds. polo – Kazimierz Czartoryski. W czwartkowy wieczór goście zgromadzeni na Torwarze mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami tej, mało jeszcze w Polsce popularnej gry, a także kibicować wspaniałym zawodnikom. Wśród zawodników znalazł się również znany, polski aktor, Dariusz Kordek


Jak co roku na Torwarze nie zabrakło także pokazów gwiazd. Znani z dużego i małego ekranu aktorzy, prezenterzy, a także artyści – muzycy, uczestniczyli w przeróżnych, naprawdę niełatwych konkurencjach takich jak: „Konkursach Gwiazd w Powożeniu”, konkursie „Koń i Samochód”, a także „Konkursie Kuców i Gwiazd”. Na parkurze pojawili się między innymi: Anna Dereszowska, Marian Glinka, Monika Jaroszyńska, Danuta Błażejczyk, Magda Cwen – Hanuszkiewicz, Ewa Pacuła, Kevin Aiston. Z prowadzącą „Wywiady z Gwiazdami” Katarzyną Dowbor rozmawiali Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski i Włodzimierz Matuszak

 

Podczas Zawodów nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych gości. Specjalnie dla nich, w przerwach między konkursami sportowymi, na parkurze występował magiczny Teatr Pantomimy i Akrobacji


Nie zabrakło także występów znanych polskich grup kabaretowych. Zgromadzonych na Torwarze gości bawiły kabarety: „Fraszka”, „DKD”, „Zygzak”, „Widelec” i grupa „Ciach”.

IN ENGLISH