poprzednia strona "Co to jest marketing muzyczny?"
 "Promocja miast i regionów"  następna strona

 

 

 

Heineken, Coca Cola, Tauron, Orange, Carlo Rossi i inniDoświadczenie marki Heineken jest doskonałym przykładem uplasowania brandu na muzyce, z kropką nad i w postaci Festiwalu Open’er Heineken (aż 11 edycji). Ale festiwal jest tylko zwieńczeniem przemyślanej strategii realizowanej różnymi kanałami komunikacji kojarzącej tę markę z muzyką. Znane jest zaangażowanie marki Carlsberg w słynny Roskilde Festival.


Przykładem oparcia strategii komunikacji na muzyce było także wprowadzenie marki Orange, która postawiła na Stinga jako kluczowy element kampanii informującej o zmianie Idei w Orange oraz utożsamiającej tę markę z konkretnymi wartościami. I nie było to tylko zasponsorowanie przyjazdu gwiazdy, ale także wykorzystanie muzyki w spocie i promocja muzycznej zawartości oraz usług w telefonach tego operatora. Do tego seria koncertów światowej klasy artystów w Sali Kongresowej, w tym Macy Gray i Grace Jones oraz promowanie platformy 3G z marką Orange Music, zaproszenie Kayah do udziału w spotach reklamujących abonament, sprowadzenie artystki Mel C z zespołem na spotkanie z kluczowymi klientami, a następnie letnia seria koncertów Orange World i koncert Seala podczas pierwszych urodzin Orange w Polsce. Wszystko to dopełniło spójną roczną strategię, wróżąc zresztą kolejne akcje muzyczno – marketingowe w 2007 roku.

 

W ostatnich latach można zauważyć wiele innych firm, które uwierzyły w potęgę muzyki. Za przykład mogą posłużyć choćby Coca Cola ze „swoim” Coke Live Festival czy mniej społeczeństwu znana firma Tauron z nowatorskim muzycznie festiwalem Tauron Nowa muzyka. Co bardzo ważne w komunikacji marketingowej poprzez wykorzystanie marketingu muzycznego wszystkie te marki zdecydowały się wspierać wspomniane wydarzenia długofalowo.

 

 

Jedną z zrealizowanych przez STX JAMBOREE przez 5 lat kampanii (2007-2011) opartych na elementach marketingu muzycznego, wraz z obsługą PR, jest wieloletni projekt realizowany z Gallo - producentem wina Carlo Rossi. 

 

Pięcioletnia współpraca agencji STX JAMBOREE z klientem zaowocowała zdobyciem przez markę CARLO ROSSI pozycji lidera na rynku wina w Polsce.

 

Kampania reklamowa i działania agencji objęły takie elementy jak:

 

  • Sponsorowanie imprez promujących albumy „Sygnowano Fabryka Trzciny”  (wraz z obsługą PR marki Carlo Rossi). Na imprezach występowały czołowe gwiazdy światowe i polskie m.in.: Fredrika Stahl, Anja Garbarek, Funkstar De Luxe, Giulia y Los Tellarini, Leszek Możdżer, Młynarski plays Młynarski, Mika Urbaniak, NATU + ENVEE, Dj z Soul Service.

 

  • Poszczególne części kompilacji i imprezy były reklamowane w intensywnej kampanii promocyjnej obejmującej m.in. ogólnopolską telewizję (w tym. TVN, TVN24). Dodatkowo w promocji wykorzystano m.in. liczne nośniki reklamy zewnętrznej, prasę oraz radio. We współpracy z agencją reklamową klienta dwukrotnie przygotowany został specjalny spot reklamowy do którego agencja STX JAMBOREE pozyskiwała muzykę (utwory Gabin: „Other way round” oraz Pumali Panthers „In Style And In Rythm”).

 

  • Projekt okładki poszczególnych części kompilacji przygotowany przez Agencję STX JAMBOREE został przygotowany tak aby pośrednio nawiązywać do wizualizacji etykiety wina Carlo Rossi oraz cech marki (kobiety, kolor czerwony etc).

 

  • Równolegle z kampanią reklamową prowadzona była kampania PR w mediach związana z wydawaniem płyt oraz organizacją imprez. W kampanii PR podobnie jak w kampanii reklamowej intensywnie komunikowana była marka Carlo Rossi.

 

  • Jednym z dodatkowych elementów promocyjnych związanych z wykorzystywaniem płyt Sygnowano Fabryka Trzciny było dodawanie etykiet dołączanych do butelek wina Carlo Rossi. Etykiety zawierały informacje dot. płyty oraz konkursu zorganizowanego przez producenta wina Carlo Rossi.

 

  • We współpracy z agencją interaktywną klienta została stworzona strona internetowa z informacjami nr. wydarzeń oraz płyty „Sygnowano Fabryka Trzciny” www.sygnowano.pl. Strona była komunikowana na reklamach prasowych imprez oraz kompilacji.

 

 

poprzednia strona    "Co to jest marketing muzyczny?"
"Promocja miast i regionów"  następna strona

KONTAKT

 

Bądźmy w kontakcie!


Jesteśmy do Państwa dyspozycji


od poniedziałku do piątku 

w godzinach 9:00 - 18:00.


(22) 203 64 43

info@stx-jamboree.com

FACEBOOK / YOUTUBE / VIMEO

   

IN ENGLISH