PINACOLADA VOL. 6

 15 maja 2009 roku odbyła się długo wyczekiwana premiera albumu z legendarnej serii "Pinacolada vol. 6 - The Very Best of Radio PiN". To jedna z najbardziej prestiżowych polskich kompilacji muzycznych. Od wydania poprzedniej części minęły 2 lata. W połowie maja 2009 roku do rąk ciągle powiększającego się grona fanów Pinacolady i Radia PiN trafiła najnowsza, szósta odsłona tej serii. Zdaniem wszystkich zaangażowanych w ten projekt osób, muzycznie to jedna z najlepszych i najmocniejszych pozycji na rynku tego roku.

 

"Kolejne wydanie firmowego koktajlu Radia PiN ma jak zawsze niezwykły smak" - wyjaśnia Emil Marat, Dyrektor Programowy Radia PiN. "Prezentujemy utwory artystów, których trudno jest spotkać w jednym wydawnictwie: triumfujący Anthony and The Johnsons i odkrywana wciąż na nowo, nieśmiertelna Nina Simone; młody, ale na pewno genialny Peter Cincotti i wciąż młodsza Basia; charyzmatyczna Rosin Murphy i niezastąpiona Sarah Vaughan, oraz wielu innych znanych i tych dopiero odkrytych artystów dodających kolekcji uroku".


Stanisław Trzciński, współtwórca albumu, szef STX Records, dodaje: "Wydanie 6 części Pinacolady zbiegło się z szóstą rocznicą obecności Radia PiN na polskim rynku, a także z piątą rocznicą mojej autorskiej cotygodniowej audycji Pinacolada na antenie tej rozgłośni (audycja prowadzona była w latach 2004-2012). Prowadząc od samego początku audycję, która dała nazwę kompilacji nie przypuszczałem, że spotkamy się z aż tak pozytywnym odzewem. Od czasu wydania ostatniej części minęły aż dwa lata. Zgadzam się z tymi wszystkimi, którzy twierdzą, że to za długo i obiecuję, że ukazująca się właśnie część wynagrodzi Państwu ten czas oczekiwania. To na pewno jedna z najlepszych części tej serii. Tym razem po raz pierwszy promocji Pinacolady towarzyszyła telewizyjna kampania reklamowa w Polsacie".


"Jednak Pinacolada 6 jest wyjątkowa również z innego powodu" - kontynuuje Emil Marat. "Ukazała się na rynku, gdy Radio PiN wreszcie zaczęło nadawanie naziemne poza Warszawą. Czy nam się uda w niełatwych czasach? Może zabrzmi to odrobinę nieskromnie - już nam się powiodło, dzięki wyjątkowym ludziom - słuchaczom i współpracownikom, których mogliśmy skupić wokół naszego Radia. Po raz kolejny: dziękuję."


Na tym, jak zawsze dwupłytowym, albumie znaleźli się tym razem m.in. tacy wykonawcy jak: Antony and The Johnsons, Roisin Murphy, Traincha, Hercules and Love Affair, Nina Simone, The Jackson 5, Club Des Belugas, Sarah Vaughan, Peter Cincotti, The Moleskins, Roberto Coelho, Nicola Conte, a także pochodzący z Polski Button Hackers, których muzyka promuję kompilację w mediach.


Intensywną kampanię promocyjną albumu zapewnili patroni medialni: Polsat, TV Biznes, Metromedia, ELLE, Newsweek, Party, Infomuzyka.pl oraz Onet.pl.


Sponsorami płyty są: Sony Ericsson oraz Cote D'Or.


"Pinacoladę" przyrządzili jak zawsze: Emil Marat (dyrektor programowy Radia PiN), Marcin Sobesto (dyrektor muzyczny Radia PiN 102 FM) oraz Staszek Trzciński (twórca i producent "Pozytywnych Wibracji", "After Hours", "Pieprz i Wanilia" i "Sygnowano Fabryka Trzciny"), prowadzący w latach 2004-2012 w środowe wieczory od 21:00 do 23:00 na antenie Radia PiN audycję "Pinacolada".


Wydawcami "Pinacolady" są: STX Records i Universal Music Polska.


Więcej informacji o serii znajdą Państwo na stronach internetowych: www.radiopin.pl oraz www.pinacolada.pl


"Pinacolada" to także autorska audycja muzyczna Staszka Trzcińskiego odbywająca się w środy w Radiu PiN w godzinach od 21:00 do 23:00.

 


 

 

Lista utworów "Pinacolada" vol. 6

 

CD 1


1. Giulia Y Los Tellarini - Barcelona
2. Antony & The Johnsons - Kiss My Name
3. Traincha - Do You Know The Way To San Jose?
4. Alacran - Reflejo De Luna
5. Tape Five - Far Far Away
6. Najwa - Following Dolphins
7. Hercules & Love Affair - Blind
8. Roisin Murphy - Movie Star
9. Basia - A Gift
10. Peter Cincotti - Man On A Mission
11. Button Hackers - How Do You Feel
12. Club Des Belugas feat. Anna Luca - The Road Is Lonesome
13. Brenda Boykin - Be My Lover
14. Roberto Coelho - Taste Of Mambo
15. Sarah Vaughan - Tea For Two (Chris Shaw Remix)
16. Jackson 5 - We're Almost There
17. Nina Simone - Cosi Ti Amo

 

 

CD 2


1. Mayra Andrade - Comme S'il En Pleuvait
2. The Moleskins - Money
3. Eliza Lumley - Creep
4. The Bird & The Bee - How Deep Is Your Love
5. Jamie Lidell - Green Light
6. Ralph Myerz feat. Pee Wee - My Darling
7. Bengi Jumping - Checkmate
8. Donavon Frankenreiter - Too Much Water
9. Hess Is More - Yes Boss
10. Shazz - Mirage
11. Nicola Conte - Karma Flower
12. Fru-eh - In Every Dream
13. Bardo State - Mariposa
14. 24 Carat Black - Mother's Day

KONTAKT

 

Bądźmy w kontakcie!


Jesteśmy do Państwa dyspozycji


od poniedziałku do piątku 

w godzinach 9:00 - 18:00.


(22) 203 64 43

info@stx-jamboree.com

FACEBOOK / YOUTUBE / VIMEO

   

IN ENGLISH