SYGNOWANO FABRYKA TRZCINY VOL. 3

 

 


31 października 2008 r. ukazała się trzecia część bestsellerowej składanki „Sygnowano Fabryka Trzciny”. Stanisław Trzciński - prezes STX Records (Grupa STX JAMBOREE) i autor kompilacji zamknął w jednej płycie esencję tego co najlepsze w muzycznym repertuarze warszawskiej Fabryki Trzciny.

 

Na krążku, wydanym przez STX Records (Grupa STX JAMBOREE) i Universal Music Polska, znajdą się utwory artystów, którzy w ciągu ostatnich lat wystąpili na scenie wielokrotnie nagradzanego, słynnego już w całej Polsce, warszawskiego Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny. Starannie wyselekcjonowany repertuar muzyczny trzeciej części „Sygnowano Fabryka Trzciny” to mieszanka dźwięków nowych, modnych, awangardowych, a jednocześnie przystępnych. Zawiera to co najlepsze w polskiej a także międzynarodowej scenie muzycznej.

 

Wydanie płyty w roku 2008 zbiegło się ze szczególną rocznicą. Pięcioleciem istnienia Fabryki na mapie Warszawy, pisze we wstępie do płyty Stanisław Trzciński. Trzecia kompilacja pokazuje kolejny raz jak bardzo oryginalnym i zróżnicowanym miejscem jest Fabryka. Artyści, którzy tu występowali są najzwyczajniej bardzo dobrzy i nierzadko grający „pod prąd”. Awangardowo.

 

Impreza premierowa „Sygnowano Fabryka Trzciny vol. 3” odbyła się dnia 24 października br. Na scenie gościli wybitni polscy muzycy jazzowi Piotr Rodowicz i Tomasz Filipczak wraz z przyjaciółmi, którzy wykonali utwory Seweryna Krajewskiego w nowych smooth jazzowych aranżacjach. „Czekasz na tę jedna chwilę” znalazło się także na promowanej kompilacji. Płyta jest zbiorem najciekawszych utworów takich artystów jak: Anna Maria Jopek, Kayah, Pink Freud, a także Chiara Civello i Regina Carter.

 

Kompilacja, podobnie jak dwie poprzednie części, zawierała specjalną niespodziankę. Tym razem został do niej dodany krążek DVD z zapisem koncertu „As We Travel Round This Circle” duetu Tuck & Patti, muzycznej gwiazdy z Holandii goszczącej w Fabryce.

 

Patronami medialnymi płyty byli: Radio ZET, AMS, Tygodnik Wprost, Gazeta Prawna, Miesięcznik ELLE, Magazyn A4, The Warsaw Voice, Videoboard, Telewizja Vh1, cgm.pl i portal Wirtualna Polska. 

 

 


 

 

Lista utworów "Sygnowano Fabryka Trzciny" vol. 3

 

CD


1. Pumali Panthers - In Style and In Rythm 
2. Regina Carter – A-Tisket, A-Tasket
3. Rebekka Bakken - Love May Seem Hard
4. Chiara Civello - My Broken Heart 
5. Marcin Wasilewski Trio - Diamonds & Pearls
6. Kayah - Santana (MTV Unplugged)
7. Tomasz Filipczak, Piotr Rodowicz i przyjaciele

– Czekasz na tę jedną chwilę
8. Christoph Titz – The Deal
9. Erik Friedlander - Dream Song
10. Anna Maria Jopek - To, co nienazwane 
11. Pink Freud - Dziwny jest ten kraj 
12. Motion Trio – U-Dance-Jerusalem
13. Maria Peszek – Muchomory
14. Natu + Envee - Lion Girl
15. Pustki - Królowa Marsa 
16. Nosowska – UniSexBlues

 

 

 

DVD

 

Tuck & Patti – Live In Holland
"As We Travel Round This Circle"

KONTAKT

 

Bądźmy w kontakcie!


Jesteśmy do Państwa dyspozycji


od poniedziałku do piątku 

w godzinach 9:00 - 18:00.


(22) 203 64 43

info@stx-jamboree.com

FACEBOOK / YOUTUBE / VIMEO

   

IN ENGLISH